III Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika

       

 W dniach 30-31 stycznia 2018 roku w hali sportowej w Pruchniku odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika.

         Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku oraz UKS „Jedynka” Pruchnik. Współorganizatorzy turnieju: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, CKSiT w Pruchniku oraz UKS „Start” Pruchnik.

        W turnieju uczestniczyły drużyny z terenu woj. podkarpackiego oraz dwie drużyny klubu KS „Weres” Lubień Wielki (Ukraina). Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria I – 2004 r. i kategoria II – 2005 r. i młodsze. W kat. I poza konkursem brały udział dwie drużyny: UKS „Pogórze” Dynów i UKS „Fortis” Rozbórz Długi.

         Turniej sędziowali : Marcin Szeliga, Janusz Kozłowski, Stanisław Olszański i Marcin Olejarz. Opieka medyczna: Robert Pszonak. Pomoc logistyczna: Edyta Kochanowicz, Bogdan Sikorki i Karol Pszonak.                  

Drużyna z Ukrainy przebywała w Pruchniku w dniach 29.01-01.02.2018 r. Zawodniczki ukraińskie były gościnnie przyjmowane przez rodziny zawodniczek z Pruchnika. Wspólne wyjścia do pizzerii czy na kręgle zacieśniały relacje pomiędzy drużynami z Pruchnika i Lubienia Wielkiego. Była to kontynuacja współpracy pomiędzy naszymi klubami (dwa razy w roku dziewczęta z Pruchnika wyjeżdżają do Lubienia Wielkiego, gdzie są życzliwie przyjmowane przez stronę ukraińską).

Podczas zakończenia turnieju odbył się konkurs rzutów karnych dla zaproszonych gości. Do bramki bronionej przez Wiktorię Pich (UKS „Jedynka” Pruchnik) kolejno rzucali: Burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła, Sekretarz Urzędu Miejskiego w Pruchniku Pan Robert Grządziel, Dyrektor CKSiT w Pruchniku Pan Krzysztof Łuc oraz Dyrektor SP Nr 1 w Pruchniku Pani Magdalena Długosz.

Goście brali udział w dekoracji drużyn i wyróżniających się zawodniczek. Podsumowania turnieju dokonał Burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła, zapraszając wszystkich do uczestnictwa w kolejnym turnieju już za rok.

Oto wyniki turnieju i kolejność końcowa:

 

Kategoria I – Rocznik 2004

Najlepsza bramkarka turnieju – Pich Wiktoria – Jedynka Pruchnik

Król strzelców turnieju -     Maria Stawarska – Jedynka Pruchnik

Najlepsza zawodniczka turnieju – Wiktoria Łabycz – Lubień Wielki (Ukraina)

Najlepsza zawodniczka z UKS Pogórze Dynów- Julia Tereszak

Najlepsza zawodniczka z KS Weres Lubień Wielki – Mariczka Malinowska

Najlepsza zawodniczka z JKS Jarosław – Zuzanna Janicka

Najlepsza zawodniczka z UKS Fortis Rozbórz Długi – Paulina Galas

Najlepsza zawodniczka z UKS Jedynka Pruchnik – Julia Konrad

Kategoria II – Rocznik 2005 i młodsze

Najlepsza bramkarka turnieju – Karolina Gołąb – Koliber Zarzecze

Król strzelców turnieju -   Hanna Szczotka – JKS Jarosław

Najlepsza zawodniczka turnieju – Amelia Madejowska – Jedynka Pruchnik

Najlepsza zawodniczka z ULKS Koliber Zarzecze – Karolina Płocica

Najlepsza zawodniczka z KS Weres Lubień Wielki – Marta Hot

Najlepsza zawodniczka z JKS Jarosław – Malwina Dymnicka

Najlepsza zawodniczka z UKS Jedynka Pruchnik II – Weronika Stetsiv

Najlepsza zawodniczka z UKS Jedynka Pruchnik – Emilia Długosz

            Serdecznie dziękujemy organizatorom, współorganizatorom, sponsorom, rodzicom, opiekunom drużyn oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju.

Zapraszamy za rok!!!

Pogoda