100 LAT DLA MOJEJ OJCZYZNY POLSKI

W klasach I – III zrealizowano projekt edukacyjny z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości pt. "100 lat dla mojej ojczyzny Polski".

Celem projektu było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez:

• pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018;
  • propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację plastyczną dzieci;
  • popularyzowanie i wspieranie artystycznych talentów uczniów
    w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.

Zakres i tematyka projektu:

• KONKURS PLASTYCZNY;
  • GAZETKI TEMATYCZNE W KLASACH;
  • PREZENTACJE MULTIMEDIALNE;
  • EKSPOZYCJA PRAC LAUREATÓW KONKURSU NA HOLU SZKOLNYM;
  • ZAPALENIE ZNICZY NA GROBACH I POMNIKACH BOHATERÓW NARODOWYCH – uczczenie pamięci bohaterów na cmentarzu Komunalnym w Pruchniku.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Tematem konkursu plastycznego było wykonanie kartki pocztowej z życzeniami z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach projektu ,,100 lat dla mojej ojczyzny Polski”.

Etap Ikonkursu odbył się w klasach I – III i Świetlicy Szkolnej, do 31 października zostały wybrane i wyróżnione po 3 prace.

Etap II – szkolny, odbył się w dniu 5 listopada, komisja, której przewodniczącą była: Pani Magdalena Poziemska, wybrała 3 najpiękniejsze prace plastyczne i przyznano nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

I miejsce - Justyna Kędzior - klasa I b

II miejsce - Jowita Kwolek - klasa III b

III miejsce - Nikola Dyl - klasa III a

Przyznano 18 wyróżnień:

- kl. I a: Maria Kulisza, Kornelia Buryło, Majka Kochanowicz;

- kl. I b: Milena Pszonak, Michał Malec, Filip Jarosz, Szymon Wojdyło, Kacper Gemra;

- kl. II a: Wiktor Wieliczko, Laura Piś, Emilia Tarnawska, Julia Raba;

- kl. II b: Dominik Kamiński, Alan Krasicki, Maria Michalska;

- kl. III a: Aleksandra Tymczyk;

- kl. III b: Anita Dyjak, Patryk Wojdyło.

Nagrodzone prace są wyeksponowane na gazetkach klasowych na korytarzach w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.

Komisja Konkursowa składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.