WIELKA MAPA POLSKI

Polska to piaszczyste bałtyckie plaże, malownicze szlaki górskie, piękne jeziora i ciche leśne zakątki, urokliwe wsie, tętniące życiem miasta. Polska to unikalna przyroda i światowej klasy zabytki. W Polsce naprawdę jest co zwiedzać!

Wielka mapa Polski to akcja skierowana do nauczycieli oraz uczniów klas 1 -3. Akcja ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami, dzięki której wspólnie z uczniami rozpoczniemy wielką przygodę i skorzystamy z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów WSiP – filmów, zdjęć, ciekawostek, legend oraz atrakcji turystycznych związanych z Polską.

Wszystkie szkoły, które zapisały się do akcji, dostają Wielkie mapy Polski – mapy fizyczne Polski w formacie BO. Mapy mają wymiar edukacyjny i będą służyły uczniom oraz nauczycielom do zlokalizowania miejscowości, z której otrzymają pocztówki od innych szkół oraz do poznawania najpiękniejszych zakątków Polski.

 W naszej szkole do uczestnictwa w programie przystąpiły trzy klasy:  I a, I b i III a.