Brązowe medale dla SP 1 Pruchnik

Brązowy  medal dla Pruchnika zdobyły szczypiornistki z SP 1 Pruchnik. Był to kolejny medal  podopiecznych trenera Waldemara Wańkowicza (4 w ostatnich pięciu latach).  Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci gościł tym razem w Radomyślu Wielkim (powiat mielecki). Po zwycięstwach w zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych, półfinałach wojewódzkich przyszedł czas na finał. W tym roku w Finale I. D.  zameldowały się drużyny, które od wielu lat zajmują się piłką ręczną. Poziom turnieju był wyrównany i bardzo wysoki. W pierwszym meczu dziewczęta z Pruchnika pokonały SP 1 Dynów 10-3. W drugim meczu pruchniczanki spotkały się z faworyzowaną drużyną z Posady Górnej. Ten mecz miał dramatyczny przebieg. W regulaminowym czasie gry padł remis 9-9 (chociaż do przerwy Pruchnik prowadził już 6-1 !!!) W rzutach karnych nieznacznie lepsze okazały dziewczęta z Posady (3-4), które będą reprezentować Podkarpacie w Finale Krajowym. W ostatnim swoim meczu drużyna z Pruchnika nieznacznie uległa gospodarzom zawodów 7-8. Chociaż  końcowy wynik drużyny cieszy, to jednak lekki niedosyt pozostał (prawo startu w Finale Krajowym było na wyciągnięcie ręki).

Skład drużyny SP 1 Pruchnik:

Długosz Emilia, Makara Oliwia, Kopeć Milena, Pich Katarzyna, Wargacka Kinga, Stetsiv Weronika, Malec Oliwia, Jarosz Roksana, Flak Klaudia, Malawska Martyna, Malawska Maja, Malawska, Karolina, Nowosiad Oliwia, Malec Julia, Stańko Izabela, Kamińska Maja.