KLIKAM Z GŁOWĄ

27 lutego 2019 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Klikam z głową”. Celem kampanii jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi dzieci i młodzież mogą zetknąć się w Internecie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas trzecich i czwartych. Prowadzący warsztaty tłumaczyli dzieciom, że Internet to narzędzie powszechnej komunikacji, źródło wiedzy i zabawy, ale też miejsce pułapek i zagrożeń. Wyjaśniali uczniom, że nie można ufać każdej osobie poznanej w sieci i że zawsze trzeba być ostrożnym wobec napotkanych treści, uczyli, jak tworzyć bezpieczne hasła, dyskutowali z uczniami na temat tego, czym jest hejt i jak na niego reagować oraz jak rozpoznać cenę SMS-ów Premium.