Rewelacyjne występy uczniów SP 1 Pruchnik

W rozgrywanym 25 kwietnia w Pustyni k. Dębicy Finale Wojewódzkim w Indywidualno-Drużynowych Biegach Przełajowych  uczniowie SP 1 Pruchnik zdobyli medale drużynowe w trzech kolorach.

Po zwycięstwach w eliminacjach powiatowych (Laszki) i rejonowych (Przemyśl) przyszedł czas na Finał Wojewódzki. W każdej kategorii startowało  dwanaście najlepszych drużyn z województwa podkarpackiego. Chłopcy z klas VII i VIII zajęli 3 miejsce w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( mimo, że startowali z zawodnikami o rok starszymi). Dziewczęta z klas VI i V zdobyły srebrne medale.

Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego zostały dziewczęta z roczników 2008 i młodsze !!!

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku to jedyna szkoła w województwie która zdobyła w w/w zawodach trzy medale drużynowe.

Drużyna dziewcząt z rocznika 2008 i młodsze: Weronika Zając, Martyna Pakuła, Wiktoria Mazur, Sabina Zając, Milena Kwaterczak, Amelia Jarosz, Sandra Galiszewska.

Drużyna dziewcząt z rocznika 2006 i 2007 : Malawska Maja, Tina Skiba, Malec Julia, Martyna Malawska, Malec Oliwa, Malawska Karolina, Aleksandra Kubas.

Drużyna chłopców z rocznika 2004 i 2005: Emanuel Czuba, Jakub Solarski, Paweł Grochoła, Dominik Ziętek, Karol Stańko.

Do zawodów uczniów przygotowali : Bogdan Sikorski, Marcin Szeliga i Waldemar Wańkowicz.