EuroWeek – Szkoła Liderów

W dniach 25- 29 maja grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięła udział w obozie językowym EuroWeek – Szkoła Liderów w Różance.

Dla wszystkich uczestników wyjazd ten okazał się być czasem niezapomnianych przeżyć, czasem zawierania nowych przyjaźni oraz sprawdzianem umiejętności radzenia sobie w nietypowych, wymagających kreatywności sytuacjach. Najważniejsze jednak było to, że spotkanie z młodymi wolontariuszami z różnych stron świata wymagało od naszych uczniów pokonania nieśmiałości oraz bariery językowej i zmusiło ich do komunikacji w języku angielskim. Mogli się przekonać na własnej skórze, jak pożyteczna w dzisiejszych czasach bywa znajomość języków obcych.

Zajęcia miały formę interaktywnych warsztatów, gier edukacyjnych i praktycznych ćwiczeń w grupach. Prowadzone były przez wolontariuszy z Azji, Ameryki Południowej oraz Afryki. Dzięki nim uczniowie mieli okazję poznać tradycje, muzykę i tańce narodowe egzotycznych krajów, z których pochodzą prowadzący zajęcia młodzi ludzie. Udział w obozie był wyjątkową okazją na naukę języka angielskiego i niepowtarzalną szansą n poznanie nowych, wspaniałych ludzi. To niesamowite doświadczenie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i, miejmy nadzieję, zachęci do bardziej sumiennej nauki języka angielskiego.

Wyjazd zorganizowała Pani Anzhela Stetsiv. Uczniami opiekowały się również: Pani Agnieszka Olejarz, Pani Halina Stańko i Pani Katarzyna Tomczyk - Raba.