WYCIECZKA DO KRAKOWA w dniu 6 czerwca 2019 r.

Istnieją takie miejsca, które każdy przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwe dziedzictwo własnego kraju. W Polsce to właśnie Kraków – miasto królów, ostoja kultury i sztuki - stał się w tym roku celem wycieczki klas III B, IV B i VA. Kierownikiem wycieczki była Pani Anzhela Stetsiv, opiekunami Pani Agnieszka Jasiłek, Pani Iwona Szkoła, Pani Karina Szymańska.

W słoneczny, czwartkowy poranek uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli do Krakowa. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy. Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Zoologiczny, który jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej.

Następnie wszyscy z wielkim entuzjazmem udali się zwiedzać Zamek Królewski na Wawelu wraz z wawelskim wzgórzem, czyli jedno z miejsc o największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przewodników, którzy bardzo ciekawie opowiadali o historii tego miejsca. Była to bardzo cenna lekcja.

Kolejnym punktem wycieczki była Smocza Jama, z którą wiąże się legenda o Smoku Wawelskim. Była to ogromna atrakcja dla dzieci.

Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w pokazie ręcznego wytwarzania naturalnych słodyczy, zobaczyli jak powstają nietypowe cukierki w Manufakturze Cukierków „Ciuciu Cukier Artist”. Każdy spróbował ciepłego cukierka, wykonał oryginalnego lizaka oraz otrzymał niespodziankę. Po wyjściu z manufaktury uczniowie zakupili pamiątki.

Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Uczniowie wraz z nauczycielami
z żalem żegnali Kraków, który odcisnął w ich sercach niezapomniany ślad. W drodze powrotnej dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.