Cyber Perły – inwestycja w młode talenty.

Jest to nazwa projektu, którego realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku. Projekt adresowany jest do 145 dzieci z grup przedszkolnych, uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4 – 8 ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.   Zakłada on organizację cyklu zajęć z obszaru programowania i robotyki.  Oferentami projektu są: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej i Parafia Rzymskokatolicka  p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu. Kwota dotacji wyniosła 38 300,00 zł i została dofinansowana z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Całkowity koszt projektu to kwota w wysokości 42 980,00 zł.

W naszej szkole zajęcia poprowadzi Pan Karol Pszonak. Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do nauczycieli informatyki do 11 września.