NARODOWE CZYTANIE 2019

Jak co roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły brali udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w sala widowiskowa Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku zamieniła się w XIX - wieczną kawiarenkę, w której mogliśmy posłuchać fragmentów m.in. "Katarynki" Bolesława Prusa, "Dobrej pani" Elizy Orzeszkowej, "Orki" Władysława Reymonta, "Sachem" Henryka Sienkiewicza i innych proponowanych przez parę prezydencką polskich nowel, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Organizatorami akcji są: Biblioteka Publiczna w Pruchniku oraz CKSiT w Pruchniku.

Dziękujemy za zaproszenie i czekamy już na kolejną odsłonę niezwykle barwnej i ciekawej akcji w przyszłym roku.