NARODOWE CZYTANIE - 2020

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r.

W trakcie dziewiątej odsłony czytaliśmy wybitne dzieło Juliusza Słowackiego - "Balladynę". Organizatorami Narodowego Czytania w Pruchniku było Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

W sobotę - 5 września, w pruchnickim parku zebrali się miłośnicy literatury, uczniowie i nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowała grupa siódmoklasistów: Weronika Gomułka, Julia Madejowska, Zuzanna Wywrot, Wiktoria Mazur, Antonina Kochanowicz, Antoni Mazur. Izabela Stańko z siostrą Aleksandrą przeczytały fragment rozmowy Aliny i Balladyny, natomiast Aurelia Modras wcieliła się w Matkę Balladyny i w sposób bardzo ujmujący zaprezentowała fragment pt. "Skarga Wdowy". Miłą dla nas wszystkich niespodzianką była prezentacja fragmentu utworu przez Panią Agnieszkę Olejarz, która wraz z siostrą Anną przeczytała rolę Skierki i Chochlika.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z prezentacją Aurelki Modras:

https://youtu.be/YD4TK9HT-Kk