11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada 2020 r. świętujemy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To Narodowe Święto, jest dla Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań,  Polska  powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej. Święto Odzyskania Niepodległości, również w naszej szkole obchodzone było rokrocznie bardzo uroczyście. Organizowano akademie,  konkursy, gry miejskie czy biegi dla Niepodległej. Obecnie, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, chcemy zaprezentować krótki program artystyczny, przygotowany w warunkach domowych przez uczniów klasy VI c i VII a. W ten sposób chcemy uczcić to wielkie święto i wyrazić radość z faktu, że żyjemy w wolnej Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=_IuFTXA4dV4&feature=youtu.be

 

NIEPODLEGŁA DO HYMNU

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który prezentuje wykonanie Hymnu Państwowego przez naszych uczniów z okazji Święta Niepodległości 2020

 

https://www.youtube.com/watch?v=sQrheGoFrtw

 

Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Szykule za montaż filmu :)

 

 

Hymn śpiewają:

Kl. 4 a: Raba Julia, Więcław Alan, Wieliczko Wiktor, Piś Laura, Fijałkowska Maria, Gębalik Szymon, Bielka Bartosz, Malmuk Klaudia, Wota Karolina, Chrapek Mikołaj

Kl. 4 b: Michalska Maria, Chudzik Eliza, Jarosz Bartosz, Dzięgielowski Marcin

Kl. 5 : Dyl Nikola, Kądziołka Fabian, Olszańska Julia, Tymczyk Ola, Tuleja Piotr

Kl. 5 b: Dyjak Anita, Kiwacka Wiktoria, Skiba Anna, Szkoła Oliwia, Wojdyła Maciej, Wojdyło Szymon

Kl. 6 a: Homik Weronika

Kl. 6 b: Kamińska Maja

Kl. 7 a: Wywrot Zuzanna, Kochanowicz Antonina, Gomułka Weronika

Kl. 7 b: Mazur Antoni, Modras Aurelia

Kl. 8 a: Skiba Tina

Kl. 8 b: Flak Klaudia, Jarosz Roksana, Makara Oliwia

 

Niestety ze względu na różne formy zapisu dźwięku i obrazu nie udało się wstawić kilku filmów razem z obrazem, ale są wszystkie wyżej wymienione głosy :)