Światowy Dzień Życzliwości

 

21 listopada obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Życzliwości, była to czas do wzbudzania pozytywnych emocji wśród dzieci, uwrażliwienie ich na wzajemną życzliwość. Z tej okazji wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi z czym kojarzy im się życzliwość, jak mogą obdarowywać nią innych. Dzieci zrozumiały, że człowiek życzliwy zawsze znajdzie pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Powstało „Słońce życzliwości” jak również „Drzewo życzliwości”. Słuchaliśmy piosenki „O uśmiechu”, która nauczyła, że uśmiech powinien być skierowany do wszystkich. Przypomnieliśmy sobie, że istnieją „Magiczne słowa” : proszę, dziękuję, przepraszam, które powinny zagościć u nas na zawsze.

Pamiętajmy: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie od święta! Pozytywna energia, którą przekazujemy innym wraca do nas z nawiązką!

Pogoda