DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

 8 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z Panią Dorotą Grząbą – nauczycielem i pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu – filia w Jarosławiu. Tematem zajęć warsztatowych była  nieoceniona wartość książek w życiu każdego człowieka. Najpierw Pani nam dużo opowiadała o książkach, a potem braliśmy udział w zabawie, która polegała na wymyślaniu rymowanek zachęcających do czytania. Na koniec czekała na nas miła niespodzianka: Pani Dorota zaprezentowała nam piosenkę niedowidzącego rapera MC Sobieskiego, którego utwór składał się z 30 tytułów znanych książek. Naszym zadaniem było uważnie słuchać, a następnie wskazać wymienione w tekście tytuły. Wszystkim podobały się te zajęcia. Mi też :)

Sebastian Jarosz – klasa 5 b

 

Pani Dorota Grząba spotkała się również z uczniami klas szóstych i zaprezentowała im w formie teatrzyku Kamishibai dzieje Basi Rosenberg – dziewczynki, która w czasie wybuchu II wojny światowej mieszkała w Przeworsku. Była to niezwykle poruszająca lekcja historii dotycząca holocaustu. Życie Basi odkryliśmy dzięki zachowanemu i przypadkowo znalezionemu dziennikowi dziewczynki. Nie wiadomo, co tak naprawdę stało się z bohaterką. Marzeniem Basi była podróż do Stanów Zjednoczonych. Mamy nadzieję, że dziewczynce udało się spełnić pragnienie i przeżyć te straszne wydarzenia wojenne, dlatego Pani Dorota poprosiła nas, abyśmy napisali do Basi list o tym, jakie wrażenia na nas wywarły jej losy i jak wygląda nasze życie we współczesnej Polsce.