Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Weronika Stetsiv

Kacper Raba

"HYMN SZKOLNY"

1. Lekko na sercu, choć ciężki tornister.

Jeśli chcesz poznać, jak piękny jest świat,

Otwarta głowę i oczy miej bystre

Weź w rękę książkę i bądź z nią za pan brat.

REF.: Dzień dobry szkoło!

Wchodzimy znów do Twoich bram

I szkolny dzwonek jak bęben marsza gra.

Znajome kąty wesoło znów witają nas,

Dzień dobry szkoło, wakacji nadszedł czas.

2. Czekają na nas równania i słupki,

Lody Grenlandii, pustynia i żar.

Czeka też na nas niejedna klasówka.

I szkolny dzwonek na przerwę marsza gra.

REF.: Dzień dobry szkoło!

Wchodzimy znów do Twoich bram

I szkolny dzwonek jak bęben marsza gra.

Znajome kąty wesoło znów witają nas,

Dzień dobry szkoło, wakacji nadszedł czas.

21. Finał WOŚP w Pruchniku

W niedzielę 13 stycznia 2013 roku mieszkańcy miasta włączyli się do ogólnopolskiej akcji społecznej. Tym razem Orkiestra zagrała dla noworodków i seniorów.

Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na ulicach Pruchnika w porozumieniu z jarosławskim Sztabem WOŚP, którego siedziba mieściła się w Bursie Międzyszkolnej na ulicy Reymonta.

Pieniądze zbierano również podczas imprezy towarzyszącej w CKS i T. Zgromadzeni widzowie podziwiali artystyczne zdolności naszych małych aktorów w ramach kolejnego Przeglądu Zespołów Szkolnych ph „Pójdźmy do Betlejem”. Zaprezentowaliśmy program zatytułowany „Jest taki dzień”. Oklaskiwaliśmy też występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce i Gimnazjum z Rozborza Długiego, którzy przedstawili ciekawą aranżację znanych kolęd i pastorałek.

W przerwach występów prowadzono licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców i Kiermasz Świąteczny . Sprzedano m.in. akwarelę naszego ucznia i absolwenta Liceum Sztuk Plastycznych Dawida Pliszaka .

Na koniec imprezy wszyscy ogrzali się przy tradycyjnym „Światełku do nieba”. Po „hucznym finale” puszki kwestarskie odwieziono do sztabu w Jarosławiu, gdzie liczeniem zajęli się pracownicy Banku PKO SA w Jarosławiu.

Łącznie zebrano kwotę : 2.384 zł . Wszystkim ofiarodawcom i instytucjom wspierającym nas serdecznie dziękujemy.

Karnawał 2013

Ulubionym punktem programu są konkursy organizowane przez SU. Na zdjęciu popis tańca w rytmie hip –hop.

Obok wybory „Miss i Mistera Balu”.

Najlepiej bawiliśmy się przy piosence zespołu „Weekend” Ona tańczy dla mnie. Dziękujemy orkiestrze za wspaniała muzykę.

Palma wielkanocna

W zimowej aurze, nietypowej dla Świąt Wielkiej Nocy przynieśliśmy naszą palmę do kościoła parafialnego. Było trochę zamieszania, bo palma była niezwykłych rozmiarów. Potem w CKSiT odebraliśmy nagrodę za I miejsce.

Dziękujemy Panu Preiznerowi za zangażowanie i pomoc w dekorowaniu tego nieodłącznego atrybutu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli i Pana Mariana Preiznera przygotowali najdłuższą palmę wielkanocną, która została poświęcona podczas uroczystej mszy św. w Niedzielę Palmową.

W niedzielę 10 stycznia 2016 r. społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny zbieraliśmy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Wolontariusze wraz z opiekunami kwestowali na ulicach Pruchnika. Fundusze zbierano również podczas Gminnego Przeglądu Zespołów Szkolnych „Pójdźmy do Betlejem” w CKSiT. Widzowie podziwiali występy małych artystów z przedszkola oraz szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W przerwach prowadzono licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Odbywał się także kiermasz świąteczny oraz działała kawiarenka, w której można było skosztować domowych ciast.

Punktualnie o godz. 17.00 pruchnickie niebo rozbłysło pokazem sztucznych ogni. Tradycyjne „światełko do nieba” jest punktem kulminacyjnym każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna impreza, polegająca na przemarszu dorosłych, młodzieży i dzieci, przebranych za Króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym.

Celem imprezy jest promocja polskiej tradycji i wartości chrześcijańskich, a na ich bazie wzmocnienie poczucia więzi pomiędzy mieszkańcami miasta i okolic, oraz wspólne przezywanie święta Trzech Króli. 6 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami również brali udział w uroczystości.

Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej liturgii niedzieli palmowej. Przynieśli do kościoła piękną palmę wielkanocną, która została przygotowana przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

W CKSiT w Pruchniku odbył się GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW SZKOLNYCH "Pójdźmy do Betlejem", a także kiermasz i aukcja na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. W sumie zebraliśmy: 2148,32 zł. Imprezę przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz CKSiT w Pruchniku.

2017  Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku  globbers joomla template