Międzynarodowy dzień kropki

W dniu 15.09.2017 po raz pierwszy w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Motywem przewodnim jest „kropka”. Dzień wcześniej uczniowie zostali poinformowani o organizacji takiego dnia i zachęceni do założenia na siebie elementów garderoby w kropki. Są to działanie, w których dzieci mogą odkrywać swoje talenty oraz znaleźć swoje mocne strony. Uczniowie poznali historię święta, poprzez obejrzenie filmu animowanego na podstawie książki autora Petera Reynoldsa „The Dot”, w której główną bohaterką była mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dzięki swojej nauczycielce z plastyki i małej kropce, którą narysowała na kartce uwierzyła w swoje możliwość.

Była to okazja, aby porozmawiać z dziećmi o wartościach, empatii, wiary w siebie i uświadomić im co jest dla nich najważniejsze w życiu. Ponadto dzieci miały okazje tworzyć kropkowe prace plastyczne. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu, pozwolił uczniom zrozumieć, że każdy ma talent, tylko musi uwierzyć w swoje możliwości.