Adopcja Serca

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.

Św. Jan Paweł II

Szanowna Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym, Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku

Pragnę serdecznie podziękować za duchowe i materialne wsparcie dla naszych misji, za ofiarność i solidarność z ubogimi Afryki. „Bóg zapłać!” za  wpłatę 200 zł, która wpłynęła na nasze konto 9.11.2020 r.  Wyrażam wielką wdzięczność za inicjatywę i trud zorganizowania pomocy na rzecz dzieci z Kamerunu, a także za modlitwę w intencji misji. Ufam, że dobry Bóg, który nie pozwoli prześcignąć się w swej hojności wynagrodzi każdej i każdemu z Was według swojej szczodrej miary. Ofiarowane przez Was  środki przeznaczamy na edukację przedszkolną „adoptowanej” dziewczynki Sora Adamou Emmanuella Meredith – 350 B  na misji Betare-Oya. W  imieniu Meredith, jej rodziny oraz sióstr misjonarek  wypowiadamy szczere MERCI, czyli DZIĘKUJEMY! Zapewniamy, że Ci, którzy doświadczają Waszej  solidarności w konkretnych gestach dobroci,  chowają w swoich sercach wielką wdzięczność i modlą się za swoich Przyjaciół z Polski.

Łącząc się we wspólnej modlitwie w intencjach misji, życzę obfitych łask  Bożych, Opieki Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła.

Eligia Opiłowska CSSMA

/Referentka Misyjna Zgromadzenia/

Warszawa, 10.11.2020 r.         Tel.: 797 907 061;  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.misje.michalitki.pl

Adopcja Serca

W naszej szkole,  w dniach od 23.10.2019 r. do 25.10.2019 r., szkolne koło „Caritas”, w ramach akcji „Adopcja Serca”, zorganizowało  zbiórkę pieniędzy dla dzieci z misji.

Chłopiec, którym wcześniej się opiekowaliśmy, ukończył 18 lat, dlatego od tego roku otaczamy opieką dziewczynkę, mieszkającą w Betar- Oya w Kamerunie. Dziewczynka ma na imię Emmanuella. Urodziła się 7.04.2016 r. i uczęszcza do przedszkola do grupy średniaków. Jej tata jest rolnikiem, a mama pracuje jako pielęgniarka. Emmanuella ma 4 rodzeństwa.

Kwotę 516 zł 50 groszy, uzyskaną z tegorocznej  zbiórki, przesłaliśmy Siostrom Michalitkom do Betar – Oya do Kamerunu.  Pieniądze te zostaną przeznaczone na przedszkolną edukację Emmanuelli oraz na dożywianie i leczenie dzieci chorych na malarię.

W imieniu dzieci z misji dziękujemy wszystkim za hojność.

Zarząd koła

Podziękowanie

Poniżej publikujemy list od siostry z Kamerunu oraz zdjęcie naszego podopiecznego. Cieszymy się,że możemy pomóc.

Adopcja serca

I Ty możesz pomóc misjom!

„Wszyscy ludzie świeccy są misjonarzami na mocy chrztu świętego”

Jan Paweł II

W Afryce z powodu chorób, głodu umiera 12 milionów dzieci rocznie, z czego 80% z dala od szpitali. Większość dzieci traci co najmniej jedno z rodziców z powodu AIDS lub innych chorób.

Siostry Michalitki pracują w Kamerunie od 1984 r. na dwóch placówkach: Nguelemendouka i Betare-Oya. Prace przez nie podejmowane to m.in.:

- opieka nad katolickimi szkołami podstawowymi, przedszkolami. W ramach tej pracy Siostry, dzięki Adopcji Serca, wspomagają i opłacają szkołę czy przedszkole ponad 600 dzieciom, których rodzice czy opiekunowie SA w trudnych warunkach materialnych;

- prowadzą oratoria-sierocińce dla ponad 120 dzieci, troszcząc się o ich wyżywienie, pomoc w odrabianiu lekcji;

- regularnie szczepią dzieci, przeciwdziałają rożnym chorobom, prowadza grupy dziecięce, młodzieżowe, powołaniowe ministrantów;

- prowadza przychodnie lekarskie z małymi laboratoriami i aptekami;

- pomagają w pracy duszpasterskiej;

- prowadza Centrum Formacji Katechetycznej i Duchowej w Nguelemendouka.

W ramach akcji „Adopcja Serca” można na odległość zaadoptować jedno dziecko w Kamerunie i wpłacać co roku odpowiednią kwotę, przynajmniej do ukończenia przez dziecko szkoły podstawowej.

W tygodniu Miłosierdzia członkowie Szkolnego Koła „Caritas” w ramach akcji „Adopcja Serca” kwestowali, aby pomóc dzieciom z misji. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Dzięki Wam dzieci będą mogły uczyć się i chodzić do szkoły.

Pamiętajmy o Tych dzieciach w codziennej modlitwie.

Proszę Cię, Panie, za misjonarzy,

Którzy zostawili swój dom, rodzinę,

Przyjaciół i poszli do obcych,

By mówić i świadczyć o Tobie.

Proszę Cię, Panie, o kapłanów gorliwych

I zapalonych Miłością.

Proszę, byś posłał robotników ewangelicznych,

Którzy by serca nieśli na dłoniach,

Jak zapalone pochodnie.

W tej intencji oddaję Ci Panie, wszystko.

Zechciej wziąć życie moje,

moje wysiłki, radości i nadzieje.

Pod Twoje stopy, Boski Misjonarzu,

Chcę rzucać kwiaty drobnych ofiar,

a Ty przemieniaj je w łaski potrzebne

dla misjonarzy na wszystkich kontynentach.

Amen