Adopcja serca

I Ty możesz pomóc misjom!

„Wszyscy ludzie świeccy są misjonarzami na mocy chrztu świętego”

Jan Paweł II

W Afryce z powodu chorób, głodu umiera 12 milionów dzieci rocznie, z czego 80% z dala od szpitali. Większość dzieci traci co najmniej jedno z rodziców z powodu AIDS lub innych chorób.

Siostry Michalitki pracują w Kamerunie od 1984 r. na dwóch placówkach: Nguelemendouka i Betare-Oya. Prace przez nie podejmowane to m.in.:

- opieka nad katolickimi szkołami podstawowymi, przedszkolami. W ramach tej pracy Siostry, dzięki Adopcji Serca, wspomagają i opłacają szkołę czy przedszkole ponad 600 dzieciom, których rodzice czy opiekunowie SA w trudnych warunkach materialnych;

- prowadzą oratoria-sierocińce dla ponad 120 dzieci, troszcząc się o ich wyżywienie, pomoc w odrabianiu lekcji;

- regularnie szczepią dzieci, przeciwdziałają rożnym chorobom, prowadza grupy dziecięce, młodzieżowe, powołaniowe ministrantów;

- prowadza przychodnie lekarskie z małymi laboratoriami i aptekami;

- pomagają w pracy duszpasterskiej;

- prowadza Centrum Formacji Katechetycznej i Duchowej w Nguelemendouka.

W ramach akcji „Adopcja Serca” można na odległość zaadoptować jedno dziecko w Kamerunie i wpłacać co roku odpowiednią kwotę, przynajmniej do ukończenia przez dziecko szkoły podstawowej.

W tygodniu Miłosierdzia członkowie Szkolnego Koła „Caritas” w ramach akcji „Adopcja Serca” kwestowali, aby pomóc dzieciom z misji. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Dzięki Wam dzieci będą mogły uczyć się i chodzić do szkoły.

Pamiętajmy o Tych dzieciach w codziennej modlitwie.

Proszę Cię, Panie, za misjonarzy,

Którzy zostawili swój dom, rodzinę,

Przyjaciół i poszli do obcych,

By mówić i świadczyć o Tobie.

Proszę Cię, Panie, o kapłanów gorliwych

I zapalonych Miłością.

Proszę, byś posłał robotników ewangelicznych,

Którzy by serca nieśli na dłoniach,

Jak zapalone pochodnie.

W tej intencji oddaję Ci Panie, wszystko.

Zechciej wziąć życie moje,

moje wysiłki, radości i nadzieje.

Pod Twoje stopy, Boski Misjonarzu,

Chcę rzucać kwiaty drobnych ofiar,

a Ty przemieniaj je w łaski potrzebne

dla misjonarzy na wszystkich kontynentach.

Amen