GRAMY W RĘCZNĄ

Już po raz czwarty w naszej szkole jest realizowany program „Gramy w Ręczną.”  Celem programu jest aktywizacja najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zaszczepienie w nich potrzeby ruchu i popularyzacja piłki ręcznej w środowisku lokalnym. Są to zajęcia ruchowe skierowane dla uczniów klas I-III. Na zajęciach dzieci wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe z akcentem na piłkę ręczną. Zapisanych  jest 26 dziewcząt, które chętnie biorą udział w grach i zabawach. W ramach programu dzieci otrzymują koszulki z logiem „Gramy w Ręczną” a szkoła sprzęt sportowy.

"Worek" medali dla SP 1 Pruchnik

Lekkoatleci z naszej szkoły zanotowali najlepszy w historii start w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Podopieczni Pana Marcina Szeligi i Pana Waldemara Wańkowicza zdobyli w sumie sześć medali i wiele punktowanych miejsc

Oto najważniejsze z nich:

I m. Kinga Wargacka-rzut oszczepem
I m. Adrian Bogonos-skok w dal
II m.Julia Madejowska, Oliwia Makara, Tina Skiba i Julia Malec - Sztafeta 4x100m.
III m. Łukasz Zięba, Adrian Bogonos, Milan Pięciorek i Michał Haftek- Sztafeta 4x100m.
III m. Oliwia Makara - Bieg na 100 m.
III m. Jakub Szkoła - Rzut oszczepem
IV m. Łukasz Zięba - rzut dyskiem
V m. Julia Malec - Bieg na 300 m

REKORD SZKOŁY

VI m. Oliwia Malec - skok wzwyż
VI m. Kinga Blajer - rzut dyskiem

W sumie zawodnicy z SP 1 Pruchnik zdobyli 137 pkt. do punktacji wojewódzkiej!!!

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom składamy WIELKIE GRATULACJE !

Rewelacyjne starty lekkoatletów!!!

24 i 25 września na Stadionie w Pruchniku miały miejsce zawody lekkoatletyczne. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku zajmując wiele czołowych lokat.
Oto najważniejsze z nich:

Igrzyska Dzieci

Sztafeta 4x100 m:

I m. SP 1 Pruchnik

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Jarosz Daniel, Długosz Mateusz, Kozłowski Adrian, Kamiński Karol, Kowalczyk Konrad, Wysocki Adrian, Drapała Albert, Szkoła Jakub, Tuleja Michał i Flak Szymon, uczestniczyła w dniu 17.12.2019r. w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej. Drużyna wygrała wszystkie mecze i awansowała do dalszego etapu rozgrywek. Wyniki poszczególnych spotkań: SP 1 Pruchnik - SP Rozbórz Długi 7:3, SP 1 Pruchnik - SP Pawłosiów 11:2, SP 1 Pruchnik - SP Tuczempy 17:2, SP 1 Pruchnik - SP 2 Jarosław 7

Na meczu Superligi PGNiG Piłki Ręcznej Kobiet

Drużyna piłki ręcznej dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku wzięła udział w meczu Superligi PGNiG Piłki Ręcznej Kobiet pomiędzy Eurobud SPR JKS Jarosław i SPR Ruch Chorzów. Nasze dziewczęta brały udział w ceremonii przedstawiania drużyn. Wnosiły flagi klubowe i flagę PGNiG Superligi. Podczas meczu nasze zawodniczki gorąco dopingowały drużynę JKS ( z dobrym skutkiem). Po meczu był czas na gratulacje i wspólne zdjęcia. Dziękujemy Firmie SOLAR-CLAN za pomoc w organizacji wyjazdu. Słyszeliśmy o tym, że dziewczęta z SP 1 Pruchnik przyniosły szczęście drużynie JKS (zwycięstwo nad drużyną z Chorzowa). Otrzymaliśmy również zaproszenie na kolejne mecze.